TYGIEL 2015

VII Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa TYGIEL 2015 odbędzie się w dniach 21 - 22 marca 2015 we Wschodnim Innowacyjnym Centrum Architektury Politechniki Lubelskiej. Jako Koło Naukowe Drogowców i Mostowców PL uczestniczymy we współorganizacji tego wydarzenia.

Konferencja Tygiel 2015 


 

Wrocławskie Dni Mostowe 2014

W dniach 26-28 listopada 2014r. 9 członków naszego koła (studenci 5 roku Dróg i Mostów)  udali się na Wrocławskie Dni Mostowe. Tegoroczny tytuł konferencji to "Współczesne technologie budowy mostów". Szczegółowa relacja z wyjazdu poniżej:

Fotorelacja 

Sprawozdanie 

 

Wyjazd naukowo-techniczny na budowę mostu w Kamieniu

W dniu 13 pażdziernika 2014r. członkowie naszego koła wraz z opiekunem mgr inż. Maciejem Kowalem udali się na wyjazd naukowo-techniczny na budowę mostu przez Wisłę w miejscowości Kamień realizowaną przez firmę Energopol Szczecin. Naszym przewodnikiem po budowie był kierownik Wojciech Kołtun.

Fotorelacja 

Sprawozdanie 

   

Akademia Budimex

Spotkaj się z nami. Poznaj Budimex!

Grupa Budimex zaprasza studentów budownictwa kubaturowego, drogowego, mostowego, kolejowego oraz inżynierii środowiska do udziału w V edycji bezpłatnego projektu  edukacyjnego Akademia Budimex, współtworzonego z uczelniami technicznymi  w całej Polsce.

Już 21 maja będziemy na Twojej uczelni!

Inżynierowie – eksperci Grupy Budimex podzielą się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem z placu budowy. Spotkania będą okazją do omówienia innowacyjnych rozwiązań jakie zostały zastosowane w zrealizowanych kontraktach w obszarze budownictwa kubaturowego i drogowo-mostowego. Podczas Akademii, pracownicy firmy opowiedzą także o możliwościach rozwoju w firmie. Uczestnicy spotkania będą mogli wygrać zaproszenia na praktyki w Grupie Budimex.

Wszyscy uczestnicy Akademii Budimex otrzymają certyfikaty potwierdzające udział.

Temat: Budowa stadionu miejskiego w Lublinie oraz realizacja drogi dojazdowej do węzła „Dąbrowica” w ciągu dróg ekspresowych S12, S17 i S19.

Data: 21 maja, godz. 10:15

Miejsce: Wydział Budownictwa i Architektury P Lub, Aula 3

Dowiedz się więcej na stronie www.budimex.pl w zakładce Kariera.

 

Forum Dyskusyjne SITK

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji o/Lublin pragnie zaprosić do wzięcia udziału w wydarzeniu pod nazwą Forum Dyskusyjne SITK.
Tematem pierwszego forum dyskusyjnego będzie: "Destrukt asfaltowy w aspekcie norm PN-EN 13108, WT-2 i OST. Możliwości stosowania." 

Data i miejsce wydarzenia:
8.05.2014 (czwartek) godzina 18:00
Politechnika Lubelska, Wydział Budownictwa i Architektury
Aula I im. S. Matyaszewskiego (parter) 

Zaproszenie tutaj.

 

WNT Budapeszt - Belgrad - Koszyce

Spotkanie wycieczkowe odbędzie się we wtorek 29.04. (jutro) o 16.30, w którejś z sal na 2 piętrze. Proszę o przybycie. Jeśli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w spotkaniu to proszę o przesłanie informacji do ubezpieczenia (imię, nazwisko, PESEL, adres) do mgr inż. M. Kowala. 

WNT Budapeszt - Belgrad - Koszyce

Mili państwo, proszę o zapisanie się na opracowanie tematów zgodnych z planem zwiedzania. Należy przygotować krótki referat na 300 słów odnośnie miejsc znajdujących się na planie naszej wycieczki. Proszę o zgłaszanie się do dnia 28.04.2014, po tym terminie sam przypisze tematy do opracowania.


Plan wyjazdu:

1.05.2014

4:00 zbiórka
4:15 wyjazd
14:00 lokowanie w hostelu w Budapeszcie
15:00 zwiedzanie miasta

2.05.2014

7:30 śniadanie
8:30 wyjazd
15:00 lokowanie w hotelu w Belgradzie
16:00 zwiedzanie miasta

3.05.2014

7:30 śniadanie
8:30 wyjazd
17:00 lokowanie w hostelu w Koszycach
18:00 zwiedzanie miasta

4.05.2014

7:30 śniadanie
8:30 zwiedzanie miasta
11:00 wyjazd
20:00 powrót do Lublina

Plan atrakcji możliwych realnie do zobaczenia tutaj

 

Wyjazd do WIMEDU

W dniu 9.04.2014r. drogowcy i mostowcy Politechniki Lubelskiej pod przewodnictwem Pani Dziekan dr hab. inż. Ewy Błazik-Borowej, dr inż. Janusza Bohatkiewicza i mgr inż. Krzysztofa Śledziewskiego odwiedzili zakład produkcyjny WIMED w Tuchowie. Firma zajmuje się produkcją oznakowania dróg, jak również urządzeń związanych z bezpieczeństwem. Wspólnie z właścicielem i prezesem WIMEDU obejrzeliśmy etapy projektowania i produkcji oraz poznaliśmy innowacyjne rozwiązania stosowane na drogach. Firma wykonuje m. in. osłony energochłonne i słupki do znaków ze specjalnego profilu PROLIFE. 

Fotorelacja

   

WNT Budapeszt - Belgrad - Koszyce

Do dnia 16 kwietnia 2014r. należy wpłacić całą kwotę wycieczki (do 400zł). Proszę o szybkie wnoszenie tych opłat.

   

WNT Budapeszt - Belgrad - Koszyce

Mili państwo, w związku ze zbliżającym się szybkimi krokami wyjazdem, proszę o szybkie dostarczenie po 100 kolejnych złotych  (do kwoty 150 PLN, kto jeszcze tego nie zrobił) na zaliczki hoteli i przewoźnika.

Do dnia 18.04.2014 musimy zebrać pełną kwotę pieniędzy, ponieważ musimy je wymienić na walutę obcą i mieć pewność o pewnym składzie.

Jeżeli nie zbierzemy tych pieniędzy to niestety wyjazd trzeba będzie odwołać, a wpłacone pieniądze prawdopodobnie utracimy.

Kilka osób się wycofało wczoraj, ale mieliśmy kilka osób z listy rezerwowej. Mimo to, nadal mamy 1-2 miejsca wolne. Ponieważ zaliczki częściowo już są zapłacone, to myślę, że im później ktoś zdecyduje o zrezygnowaniu z wyjazdu, co może odwołać cały wyjazd, tym trudniej będzie te pieniądze odzyskać.

Liczę na Państwa powagę i uczciwość.

mgr Maciej Kowal

   

Inwestycje drogowe w Lublinie - sezon 2014

- drogi dojazdowe do stadionu przy ul. Krochmalnej - start: koniec kwietnia
- drugi z wiaduktów w al. Smorawińskiego - start: kwiecień
- ul. Narutowicza między Lipową i Okopową - start: 5 maja
- al. Racławickie między Puławską i Lipową (wodociąg) - start: połowa maja
- skrzyżowanie ul. Jana Pawła II i al. Kraśnickiej, ul. Gęsia - start: wiosna
- ul Abramowicka, ul. Głuska - koniec: sierpień
- ul. Łęczyńska - start: wakacje
- ul. Armii Krajowej między Jana Pawła II i ul. Orkana- start: prawdopodobnie wakacje
- ul. Elsnera (kanał ciepłowniczy) - start: wrzesień
- ul. Zelwerowicza
- ul. Poligonowa od ul. Willowej do granic miasta Lublin - start: kwiecień
- ul. Poligonowa od granic miasta Lublina do węzła Jakubowice


źródło: www.mmlublin.pl

   

Wyjazd na budowę obwodnicy Lublina S17

W dniu 28.03.2014r. drogowcy i mostowcy Politechniki Lubelskiej pod przewodnictwem mgr Macieja Kowala odwiedzili firmę Dragados. Wspólnie z kierownikiem budowy udaliśmy się na trasę obwodnicy Lublina (zadanie 4). Obejrzeliśmy obiekty mostowe m. in. Węzeł Lubartów, WD-14, WD-14A, WS-15, MS-16 (estakada nad Doliną Bystrzycy) w ciągu drogi ekspresowej S17.

Fotorelacja 

   

Strona 1 z 2

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Patronat Medialny

Reklama

Współpraca

Chcesz z nami współpracować?

Masz jakieś propozycje zmiany naszej strony?

Napisz maila! kndim@pollub.pl

Szukaj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości